Дома Фудбал Останато „Билд“ ја открива првата желба на Манчестер Јунајтед за наследник на Солскјер

„Билд“ ја открива првата желба на Манчестер Јунајтед за наследник на Солскјер

Германскиот реномиран весник „Билд“ објави дека Манчестер Јунајтед е заинтересиран за тренерот на ПСЖ, Томас Тухел.

Договорот на Тухел со ПСЖ завршува на крајот на оваа сезона и се најавува дека нема да му биде продолжен, всушност можно е порано да заврши. Многу работи ќе зависат од тоа како ПСЖ ќе игра во Лигата на шампионите.

Манчестер Јунајтед игра променливо под водство на Солслкјер и често се случува да одигра слаб натпревар, па не е сигурно дека раководството на клубот има доверба во Солскјер.

Ќе видиме како тимот ќе игра во наредниот период, меѓутоа Тухел изгледа е една од најголемите желби ако Солскјер заминува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Играчите со диктатор како Мурињо се однесуваат како овци“

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Стен Колмор го нарече Жозе Мурињо диктатор. Колмор денес …