Дома Топ вести „Билд“ тврди: Трансферот на Хаверц е завршена работа

„Билд“ тврди: Трансферот на Хаверц е завршена работа

Најеминентниот гермнаски весник „Билд“ денес излезе со информации за трансферот на Каи Хаверц од Баер Леверкузен во Челзи.

Главниот уредник на гермнаскиот весник на Твитер напиѓа дека трансферот на Хаверц во Челзи е завршена работа.

Неколку часа покасно весникот потврди дека играчот побарал од раководството на Леверкузен да биде продаден и дека имал договор со Челзи.

Леверкузен за слободата на својата ѕвезда бара 100 милиони евра, сума која Челзи нема намера да ја плати.

Сепак, медиумите се оптимисти дека трансферот би можел да се комплетира за 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Не е само Барселона, Јувентус го нудел Роналдо уште на два клуба

Утрово реномираниот Би-Би-Си објави информација со која пренесува дека Јувентус го понудил…