Дома Фудбал Репрезентации Бизарен пропуст: Гана без опрема дојде во Катар

Бизарен пропуст: Гана без опрема дојде во Катар


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Репрезентацијата на Гана веќе е во Катар каде што се спрема за Светското првенство, а оваа селекција се најде во медиумите поради бизарен пропуст.

Имено, одговорниот за опремата по грешка ги заборавил дресовите во неговата земја. Селекцијата е во Абу Даби и засега е без потребната оперема. Добавувачот им ветил дека наскоро ќе се погрижи да добијат нов сет на опрема.

Навистина не е јасно како може да се направи еден ваков пропуст на едно високо ниво. Меѓутоа приказната има и друга страна, а тоа е дека наводно било претходно договорено добавувачот да ја испрати опремата во Доха, меѓутоа секако настанал проблем затоа што не била таму кога пристигнале фудбалерите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…