Дома Фудбал Барселона ќе му понуди нов договор на Бускетс

Барселона ќе му понуди нов договор на Бускетс


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Барселона ќе му понуди на капитенот Серхио Бускетс продолжување на договорот, но со пониска плата, пренесува „Мундо Депортиво“.

Поради финансиските ограничувања Каталонците ќе му понудат на Бускетс значително помала палта од актуелната.

Барселона нема ништо против продолжувањето да биде само на 6 месеци, а потоа во јануари 2024 Бускетс да може слободно да се пресели во МЛС лигата.

Меѓутоа, Бускетс на маса има и богата понуда од Саудиска Арабија, па се уште не донел конечна одлука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…