Дома Трансфер зона Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Адриан Рабио ова лето реши да остане во Јувентус, но потпиша договор за само една сезона, па јасно е дека наскоро ќе ја промени средината.

Силен интерес за Французинот покажуваат Арсенал и Њукасл, а сега во трката за неговиот потпис се приклучи и Барселона.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Рабио одигра одлично на Мундијалот и е еден од најдобрите поединци кај Јувентус, но има договор до крајот на сезоната и е спремен да ја промени средината.

Барселона е спремна да испрати понуда во јануари со цел Јувентус да не го загуби фудбалерот без обештетување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Понудата е спремна: Познато што Селтик е спремен да понуди за Мивоски!

Бојан Миовски и сезонава има одлични настапи во дресот на Абердин, а во изминатите неколку…