Дома Топ вести Барселона спрема големо засилување во јануари

Барселона спрема големо засилување во јануари

Барселона сака во зимскиот преоден рок да донесе големо засилување, а прва мета ќе биде шпанскиот репрезентативец Дани Олмо.

Каталонците уште во летниот преоден рок се обидоа да го донесат Олмо, но не успеаа да се договорат со Лајпциг.

Дани Олмо е дете на Барселона. Играше за младинските селекции на овој клуб во периодот од 2007 до 2014 година, кога замина во Динамо Загреб.

23-годишниот шпански репрезентативец притиска да се врати на „Камп Ноу“, а Лајпциг за неговата слобода бара 65 милиони евра.

Шпанските медиуми објавија дека Олмо веќе има договор со Каталонците и дека Барселона ќе се обиде да го реализра трансферот во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал се откажа од Погба, ја сака ѕвездата на Лестер

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид е во потрага по дефанзивен играч за врска, …