Дома Трансфер зона Барселона се засилува бесплатно од Лестер

Барселона се засилува бесплатно од Лестер

Барселона е заинтересирана за дефанзивниот играч за врска на Лестер, Вилфред Ндиди, пренесуваат медиумите на Островот.

На Барселона и е потребен еден играч од средниот ред со дефанзивни карактеристики, но клубот нема голем буџет на располагање.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Ндини игра одлична сезона со Лестер во Чемпионшип, а договорот со Лестер му истекува на крајот на сезоната и ќе замине како слободен агент.

Барселона ја следи ситуацијата и верува дека Нигериецот може да биде добро засилување бидејќи ќе пристигне бесплатно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн подготвен да приреди нов шок на „Енфилд“

Во Баерн Минхен се најавуваат големи промени во летото кое следи, Тухел заминува, а со нег…