Дома Трансфер зона Барселона не се откажува од Амрабат

Барселона не се откажува од Амрабат


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Барселона не се откажува од намерата да го доведе играчот за врска на Фиорентина, Софијан Амрабат, пренесува новинарот Фабрицио Романо.

Барселона се обиде да го доведе 26-годишниот Мароканец уште во јануари, но Фиорентина не го пушти. Сега ќе биде примарна трансфер цел на лето, но Каталонците може да имаат проблем со финансискиот фер-плеј.

Амрабат одигра фантастично на Мундијалот и го привлече вниманието на многу европски гиганти, но тој преферира преселба во Барселона.

Неговиот договор со „виолетовите“ истекува во 2024 година, а Фиорентина за неговата слобода бара најмалку 20 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Челзи потро…