Дома Топ вести Барселона му нуди трампа на Њукасл

Барселона му нуди трампа на Њукасл

Барселона сериозно се приклучи во трката за потписот на плејмејкерот на Њукасл, Бруно Гимараеш.

Каталонците се во потрага по квалитетен играч за врска кој може да биде наследник на Бускетс, а Чави смета дека Бразилецот би бил идеално засилување.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


25-годишниот Бразилец е еден од најдобрите играчи за врска во Премиер лигата и Њукасл сигурно нема лесно да се раздели со него.

Поради лошата финансиска ситиуација, Барселона не може да си дозволи да ја плати високата цена на Бразилецот, па сака како дел од трансферот да вклучи некој фудбалер.

Барселона му нуди трампа која ќе вклучува пари и Рафиња, за кого Њукасл од поодамна покажува интерес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Веселин Вујовиќ има нов клуб!

Поранешниот тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ има нов ангажман и тоа во неговата Хрватска.…