Дома Топ вести Барселона крева раце од Кутињо!

Барселона крева раце од Кутињо!

0

Барселона во текот на оваа недела го одигра големото Ел Класико против Реал Мадрид во рамките на полуфиналето на Кралскиот куп, а на крајот натпреварот заврши 1:1.

Шанса од првата минута доби и Фелипе Кутињо кој играше во врвот на нападот со Суарез и Малком.

Кутињо веќе неколку недели игра на местото на повредениот Осман Дембеле, но тоа никако да го искористи. На Бразилецот во изминатите некоку месеци ништо не му оди од нога, а против Реал беше еден од најслабите играчи на теренот.

За трансфер на Кутињо се зборуваше и во јануарскиот преоден рок, но од Барселона порачаа дека тој не е на продажба.

Сепак, доколку бразилскиот играч продолжи со слабите игри во текот на летото со сигурност ќе биде еден од првите кој ќе ги спакува куферите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Интер испратил понуда за Видал, но на Барселона не и одговарале условите

Чилеанскиот фудбалер Артуро Видал и ова лето е мета на шпекулации дека ќе ја напушти Барсе…