Дома Фудбал Барселона и Фати блиску до нов договор

Барселона и Фати блиску до нов договор

Барселона е многу блиску до финализирање на новиот договор на младиот талент Ансу Фати, пренесува „Мундо Депортиво“.

Весникот пренесува дека агентот Жорге Мендеш веќе ја добил понудата од клубот и во наредните денови ќе има средба со раководството на Барселона.

Новиот договор нема да биде долг за да може Барселона да ја зголеми платата на Фати, кога ќе се подобри финансиската ситуација во клубот.

Договорот на Фати истекува на крајот на сезоната, но Барселона има опција да го задржи на уште една година.

18-годишниот Фати има голема желба да остане на „Камп Ноу“ и двете страни се блиску до продолжување на соработката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Што правеше Мегваер кога Дака постигна гол? 🎥

Maнчестер Јунајтед вчера беше поразен во натпреварот против Лестер, а после овој пораз се …