Дома Топ вести Барселона и Сити спремаат голема трампа

Барселона и Сити спремаат голема трампа

Главна трансфер цел на Барселона ова лето ќе биде ѕвездата на Манчестер Сити, Бернардо Силва, пренесува „Мундо Депортиво“.

Тренерот на Каталонците, Чави го известил раководството дека го сака Португалецот, но проблем се финансиите.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Минималната сума за која Сити е спремен да го продаде Силва е 80 милиони евра, а Каталонците се спремни да го понудат Де Јонг за да го донесат Португалецот.

Имено, Гвардиола е силно заинтересиран за Де Јонг и откако пропадна трансферот на Даклан Рајс е спремен да понуди 90 милиони евра за Холанѓанецот.

Барселона му нуди трампа на „граѓаните“, па двете страни наскоро ќе седнат на преговарачка маса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…