Дома Трансфер зона Барселона го сака Фирмињо

Барселона го сака Фирмињо


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Барселона е силно заинтересиран за напаѓачот на Ливерпул, Роберто Фирмињо, пренесуваат каталонските медиуми.

Чави бил голем фан на играта на Бразилецот и го гледа како идеално засилување за нападот.

Фирмињо иако ова лето остана во клубот, сепак падна во втор план, па сериозно размислува да ја промени средината.

Тој влезе во последната година од договорот и на лето ќе биде слободен агент, па Барселона сака да ја искористи таквата ситуација.

Каталонскиот клуб наскоро ќе почне преговори со неговиот агент и ќе се обиде да потпише преддоговор со Фирмињо.

Коментари
  • Интер тргнува по Фирмињо

    Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Интер е силно заинтерес…
  • Милан тргнува по Фирмињо

    Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот шампион Милан е силно заинтере…
  • Јувентус тргнува по Фирмињо

    Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Ливерпул е спремен на лето да се раздели со …
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Преку Инстаграм побара клубот да го пушти во Арсенал

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Брајтон веќе одби две понуди од Арсенал за М…