Дома Македонски спорт Мак фудбал Барди со гол му донесе победа на Трабзонспор🎥

Барди со гол му донесе победа на Трабзонспор🎥

Капитенот на македонската репрезентација, Енис Барди постигна гол во триумфот на Трабзонспор против Хатајспор од 2-0.

Првиот гол беше дело на Трезеге во 49. минута, додека македонскиот репрезентативец во листата на стрелци се запиша на 15-тина минути пред крајот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Со тоа Барди го прекина долгиот „пост“ без постигнат гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија напредуваше на европската ФИБА ранг листа

Машката сениорска репрезентација на Македонија е на 58. место на светската рејтинг листа, …