Дома Македонски спорт Барди на терените се враќа на почетокот на ноември?

Барди на терените се враќа на почетокот на ноември?

Maкедонскиот репрезентативец, Енис Барди и понатаму е на листата повреди во Леванте.

Барди ги пропушти октомврските два натпревари на Македонија против Лихтенштајн и Германија, а надвор од терените е од дуелот со Романија во Скопје во претходниот квалификациски циклус.

Пред неколку дена тој има се врати на тренинзите на Леванте, работеше со соиграчите, меѓутоа не со 100%, повеќе тоа беа „војнички вежби“. Се најавуваше дека би можел да биде во комбинација барем за место на клупата за следниот дуел на Леванте, сепак тоа нема да се случи.

Според последните прогнози на теренот би требало да го очекуваме кон почетокот на ноември. Ќе потсетиме, Македонија во ноември ја чекаат последните два натпревари од овој квалификациски циклус за Светското првенство и ќе играме со Ерменија (гости) и Исланд (дома).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…