Дома Луд Спорт Балкански дуел во Торино: Пјаниќ и Манџукиќ се скараа за аут (видео)

Балкански дуел во Торино: Пјаниќ и Манџукиќ се скараа за аут (видео)

0

Јувентус синоќа против Тотенхем испушти предност од два гола, па нервозата беше јасно видлива меѓу фудбалерите на торинскиот клуб.

Па така поради еден обичен аут настана кавга меѓу Балканците, Манџукиќ и Пјаниќ.

Манџукиќ тргна да изведува аут, Пјаниќ сакаше да го направи истото, но многу беше спор, па почнаа да летаат пцовки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

НАЈАВА МУНДИЈАЛ: Франција – Ѕвездената генерација на „Галските петли“ атакува на втората титула светски шампион!

Од 14-ти јуни до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна тема во целиот свет, а се останато ќе …