Дома Топ вести Баерн спреми 80 милиони за ѕвездата на Милан

Баерн спреми 80 милиони за ѕвездата на Милан

Баерн Минхен покажува силен интерес за ѕвездата на Милан и француски репрезентативец Тео Хенандес, пренесува „Билд“.

Баварците се во потрага по лев бек кој ќе може да биде замена за Алфонсо Дејвис, кој на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Тео Хернандес игра фантастично и се етаблираше во еден од најдобрите леви бекови во Европа, па е на врвот на листата желби на Баварците.

Милан не сака да се раздели со својата ѕвезда и наскоро ќе почне преговори за продолжување на договорот.

Меѓутоа, Баерн не се откажува и спрема понуда од 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…