Дома Трансфер зона Баерн Минхен ја „краде“ ѕвездата на Борусија Менхенгладбах

Баерн Минхен ја „краде“ ѕвездата на Борусија Менхенгладбах

Швајцарскиот репрезентативец и фудбалер на Борусија Менхенгладбах, Денис Закарија би можел да ја напушти Борусија.

Имено, добрите настапи на овој фудбалер не останаа незабележани, а интерес покажаа неколку клубови.

Помеѓу нив е и актуелниот и германски шампион Баерн кој наводно веќе го контактирал швајцарскиот репрезентативец. Баварците ќе се разделат со Хави Мартинез и во Закарија гледаат идеална замена за Шпанецот.

Трансферот е планиран за лето, а наводно и самиот Закарија е заинтересиран за трансфер во баварскиот гигант.

Кариерата Закарија ја започна во Сервет, од каде што премина во Јанг Бојс за во 2017 година да дојде во Борусија Мехенгладбах.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ѕвездата на Лајпциг се сели во Баерн

Еминентниот весник „Билд“ тврди дека главна трансфер цел на Баерн Минхен на лето ќе биде д…