Дома Трансфер зона Баерн Минхен тргнува по Амрабат

Баерн Минхен тргнува по Амрабат


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Германските медиуми пренесуваат дека Баерн Минхен почнал преговори за ѕвездата на Мароко, Софијан Амрабат.

Имено, Тухел сака да го засили средниот ред, а Амрабат е на врвот на листата желби.

Мароканецот вчера потврди дека ова лето ќе ја напушти Фиорентина, а Баерн Минхен сака да ја победи конкуренцијата.

Амрабат беше желба на неколку европски гиганти во јануари, после одличните настапи на Мундијалот, но Фиорентина одлучи да го задржи до крајот на сезоната.

Сега за неговата слобода бара 30 милиони евра, сума која нема да биде проблем за Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…