Дома Трансфер зона Баерн викендов го завршува трансферот од 15 милиони евра

Баерн викендов го завршува трансферот од 15 милиони евра

Баерн Минхенвикендов се очекува да го потврди трансферот од 15 милиони евра.

Станува збор за Марк Рока кој Баерн ќе го доведе од Еспањол за оштета од 15 милиони евра, плус бонуси.

Наводно денес е постигнат договор помеѓу Баерн, Еспањол и самиот играч кој ќе потпише договор на четири години со опција истиот да се продолжи на уште една година. Секако пред самиот потпис играчот ќе ги помине задолжителните лекарски прегледи.

Рока во недела нема да игра во првото дерби во новата сезона од Ла Лига 2 против Сабадела токму поради неговиот трансфер во Минхен.

Претходно овој играч се најавуваше како засилување за Атлетико Марид, меѓутоа на крајот 23 годишниот играч за врска се реши за Баерн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…