Дома Трансфер зона Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бразилецот Диего Крлос (29) е нов играч на Астон Вила,

Диего Карлос доаѓа од редовите на Севилја. За неговите услуги беа заинтересирани и посилни клубови како Тотенхем и Арсенал, но на крајот тимот од Бирмингем беше најбрз и најконкретен.

Претходно се пишуваше дека Карлос се договорил со Њукасл, но таа информација се покажа како шпекулација. Трансферот е вреден околу 45 милиони евра.

Култниот клуб од Бирмингем сака следната сезона да има сериозна улога во Премиерлигата и да биде во борба за Европа по неколку години пауза, а судејќи по почетокот на преодниот рок сигурно дека плановите ова лето им се големи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Два европски гиганти го сакаат Грујиќ

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Српскиот репрезентативец Мар…