Дома Топ вести Арсенал после девет години го раскина договорот со Дејан Илиев

Арсенал после девет години го раскина договорот со Дејан Илиев

Дејан Илиев овој месец ќе може да си бара нов клуб за перманетен трансфер.

После девет години соработка Арсенал одлучи да му гио раскине договорот на македонскиот голман. Илиев во главно во Арсенал беше дел од младинските категории и бранеше за вториот тим.

Во Арсенал пристигна во 2012 година од редовите на Беласица. Договорот на Илиев му истекуваше на крајот на сезоната, меѓутоа клубот се одлучи предвреме да биде раскинат.

Изминатите неколку години беше на неколку позајмици како во Серед, Јагелонија, Шузбери, па повторно Серед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нови детали: Влаховиќ го избрал новиот клуб, трансферот можен уште овој месец!

Душан Влаховиќ утрово е во центарот на вниманието на италијанските медиуми. Српскиот напаѓ…