Дома Трансфер зона Арсенал и Манчестер Јунајтед ја сакаат ѕвездата на Лестер

Арсенал и Манчестер Јунајтед ја сакаат ѕвездата на Лестер

Арсенал и Манчестер Јунајтед се силно заинтересирани за плејмејкерот на Лестер и белгиски репрезентативец, Јури Тилеманс, пренесуваат медиумите на Островот.

Белгиецот влезе во последната година од договорот со Лестер и нема најави за продолжување бидејќи сака да ја промени средината.

24-годишниот белгиски репрезентативец ја игра четвртата сезона во Лестер и е еден од клучните фудбалери во тимот, па сака да направи чекор напред во кариерата.

„Топџиите“ бараат засилување за средниот ред, а најголема желба на Артета е токму Тилеманс и веќе неколку недели преговараат за негов ангажман.

Од друга страна Манчестер Јунајтед бара замена за Погба и во Тилеманс гледа идеален наследник за Французинот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Икарди поради Ванда не може да најде нов клуб?

Mауро Икарди нема баш некое лето кое ќе го памети. Аргентинскиот репрезентативец е „вишок“…