Дома Фудбал Англија Арсенал договори големо засилување, се чека одговор од клубот

Арсенал договори големо засилување, се чека одговор од клубот

Лондонски Арсенал ги договори личните услови со францускиот играч Хусем Оуар од Лион.

Фантастичниот 22-годишен фудбалер го привлече вниманието на себе со одличните игри во дресот на Лион. Се поврзуваше со голем број клубови, но на крајот го избра Арсенал.

Француските медиуми синоќа објавија дека Оуар ги договорил личните услови со Топџиите и се чека одговор од Лион на понудата од Арсенал.

Висината на понудата не е позната, но одговор од Лион наскоро треба да стигне, па ќе бидат познати повеќе информации.

Оуар е еден од најдобрите млади фудбалери на светот и нема дилема дека Арсенал ќе добие големо засилување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал прави тандем од соништата Мбапе- Халанд

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ова лето не донесе звучни засилувања, но се…