Дома Трансфер зона Арсенал го купува напаѓачот кој е хит во Премиер лигата

Арсенал го купува напаѓачот кој е хит во Премиер лигата

Арсенал би можел да го ангажира голгетерот на Борнмут, Доминик Соланке, тврдат медиумите на Островот.

Поранешниот напаѓач на Ливерпул минатата сезона постигна 19 гола и запиша три асистенции,па е спремен да направи чекор напред во кариерата.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Арсенал е во потрага по нов напаѓач, а најново име во списокот на Артета е токму Соланке и верува дека идеално ќе есе вклопи во неговиот стил на игра.

Во договорот на Соланке со Бурнмаут има ослободителна клаузула која е во висина од 65 милиони фунти, а Арсенал наводно е спремен да ја плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и о…