Дома Македонски спорт Англиските навивачи вчера играа фудбал во Скопје

Англиските навивачи вчера играа фудбал во Скопје

Вечерва во Скопје ќе се сретнат репрезентациите на Македонија и Англија, но интересен настан во организацијата на ФК Слободен се случи вчера на игралиштето во скопско Петровец.

Имено, фудбалерите на ФК Слободен играа натпревар против англиските навивачи кои допатуваа во Скопје и како што може да се забележи од фотографиите објавени на социјалните мрежи се поминало во најдобра и пријателска атмосфера.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Резултатот секако бил во втор план на еден ваков настан кој секако е вреден за обележување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …