Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Албански навивачи провоцираа со „УЧК“ – Србите денес им одговорија!

Албански навивачи провоцираа со „УЧК“ – Србите денес им одговорија!

На Европското првенство во Германија вчера силите на теренот ги одмерија Италија и Албанија, а на овој натпревар албанските навивачи искажаа голема поддршка за својата репрезентација.

Но, на трибините беа забележани и карти на „Голема Албанија“ и лица со униформи на „УЧК“, денеска пристигна реванш од српските фанови.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Ултрасите на Србија успеала да украдата албански знамиња и дресови, а освен реквизитите од албанските фанови украле и знамиња на Англичаните против кои играат вечерва.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Борусија Дортмунд прегазена од тајландски прволигаш

Борусија Дортмунд одигра сезона во која стигна и до финалето во Лигата на шампионите, доде…