Дома Трансфер зона Агентот на Салах се огласи после најавите за трансфер

Агентот на Салах се огласи после најавите за трансфер


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Агентот на Мохамед Салах, Рами Абас Иса ги коментираше шпекулациите дека играчот сака да го напушти Ливерпул.

Медиумите пишуваат дека Египќанецот планира да се пресели во шпанскат Ла Лига ова лето и покрај тоа што го продолжи договорот со Ливерпул.

„Каде го добивте ова, ако јас и Мохамед не сме разговарале за такво нешто? Ве молам, кажете ни“, директно му се обрати на новинарот агентот на Салах.

Салах пристигна во Ливерпул во 2017 година и изгради легендарен статус на „Енфилд“, но се погласни се шпекулациите дека може да ја промени средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…