Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Австриецот Калајџик се плаши од мајтап од Чурлинов: Среќен сум за него, ама не сакам да се шегува со мене

Австриецот Калајџик се плаши од мајтап од Чурлинов: Среќен сум за него, ама не сакам да се шегува со мене

Младата австриска ѕвезда Саша Калајџик е највисок фудбалер на Европското првенство, а пред натпреварот против Македонија стравува од една работа – мајтап од Дарко Чурлинов.

Калајџик е соиграч на Чурлинов од Штутгарт, а во недела Македонија ќе се сретне со оваа репрезентација во првиот натпревар на ЕП. Пред овој натпревар тој даде интересна изјава.

„Навистина сум среќен за Дарко. Тој е одлично момче, но не сакам да се шегува со мене после натпреварот“, изјави низ смеа Калајџик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…