Дома Фудбал Лига на шампиони Teн Хаг се огласи за грешките на Онана против Галатасарај

Teн Хаг се огласи за грешките на Онана против Галатасарај

Андре Онан повторно беше еден од главните виновици што Манчестер Јунајтед не победи и ремизираше против Галатасарај со 3:3.

Камерунецот практично подари два гола на Галатасарај, двата по слободниот удар на Хаким Зијеш, но Ерик тен Хаг уште еднаш истакнува дека и победите и поразите се тимски.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


“Андре Онана е добро. Како што реков, никогаш не се работи за поединци. Се разбира, индивидуалните грешки можат да направат разлика во фудбалот и има одговорност за тоа, но ние секогаш гледаме да поправиме се што можеме како тим”, изјави Тен. Хаг.

На Јунајтед му треба чудо за да се пласира во осминафиналето во Лигата на шампионите, да го победи Баерн и да се надева на реми меѓу Копенхаген и Галатасарај.

Во сабота од 21 часот избраниците на Тен Хаг гостуваат кај Њукасл.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, …