Дома Фудбал Франција Taткото на Меси се налути: До кога мислите вака да лажете!?

Taткото на Меси се налути: До кога мислите вака да лажете!?


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Таткото на Лионел Меси, Хорхе Меси ги демантираше неодамнешните пишувања во медиумите за лошиот однос на Лионел Меси со раководството на ПСЖ.

Хорхе жестоко реагираше на социјалните мрежи по веста дека Лео го напуштил тренингот на ПСЖ поради конфликт со тренерот Галтие и дека клубот не е подготвен да ги исполни неговите услови за потпишување нов договор. Ја демантираше и наводната понуда од Ал Хилал од Саудиска Арабија.

„Опасност! Лажни вести! Колку долго мислите вака да лажете?! Каде ви се доказите? Нема повеќе да трпиме измислици чија цел е да добијат читатели“, напиша Хорхе на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Кварацхелија става потпис, познати сите детали

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Квича Квара…