Дома Фудбал Англија Tухел ја призна грешката со Лукаку: Јас сум виновен

Tухел ја призна грешката со Лукаку: Јас сум виновен

Челзи за викендот во 15. коло од Премиер лигата беше поразен од Вест Хем со 3:2.

Тоа го искористија Ливерпул и Манчестер Сити кои со победи против Вулвс и Вотфорд го прескокнаа Челзи на табелата и ги симнаа од лидерската позиција.

„Сините“ на овој натпревар водеа после првите 45 минути со головите на Силва и Маунт, а во продолжение Тухел му даде шанса на Лукаку на местото на повредениот Хаверц. Тогаш работите тргнаа на лошо.

Lazar Keskinov

Прво Боувен донесе изезндачување, а во 87. минута Масуаку донесе победа за „чеканите“. Томас Тухел им се извини на навивачите што го пуштил Лукаку во игра иако Белгиецот не бил спремен за  45 минути.

Lazar Keskinov

„Јас сум виновен. Не мислам дека е спремен за 45 минути, но повторно одлучив да го ставам во игра затоа што останавме без Хаверц. Детали одлучија да не направиме добри резултати против Манчестер Јунајтед и Вест Хем. Тоа можеме веднаш да го порправиме“, истакна тренерот на Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…