Дома Македонски спорт Tри турски клуба во битка за потписот на Јаховиќ

Tри турски клуба во битка за потписот на Јаховиќ

И трет турски клуб покажал интерес за македонскиот напаѓач Адис Јаховиќ. Во претходниот период Јаховиќ се поврзуваше со Гресунспор и новиот второлигаш Пендикспор.

Сега интерес за Македонецот покажал Самсунспор, тим кој се наоѓа на седмата позиција во турската Суперлига, но се уште има шанса да се избори за плеј-оф и место во труската Суперлига без оглед како ќе заврши сезоната.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Овој тим сака да изград поконкурентен тим за идната сезона, а Јаховиќ наводно е една од нивните главни цели.

Веќе шест години Јаховиќ е дел од турскиот фудбал и двапати беше „бронзена копачка“ Суперлигата, а покрај два мандати во Гецтепе играше уште за Коњаспор, Јени Малатијаспор и Анталијаспор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …