Дома Топ вести Tинејџерот на Барселона испиша историја во Ла Лига!

Tинејџерот на Барселона испиша историја во Ла Лига!

Барселона вчера одново направи еден голем кикс и одигра само 3:3 против Гранада, а позитивен за каталонскиот гигант од вчерашниот натпревар може да биде само настапот на тинејџерот Ламине Јамал.

Јамал беше стрелец на два погодоци и така стана најмладиот фудбалер во Ла Лига на кого му успеало такво нешто.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Исто така, Јамал стана најмладиот фудбалер во Шпанија кој постигнал десет плус голови и асистенции заедно.

Јамал во овој момент има само 16 години и 213 дена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона почна преговори со Флик

Тренерот на Баерн Минхен, Ханзи Флик е голем фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваа…