Дома Македонски спорт Oфицијално: Македонија во четвртиот шешир во квалификациите за СП

Oфицијално: Македонија во четвртиот шешир во квалификациите за СП

Репрезентацијата на Македонија се најде во четвртиот барабан за квалификациите за Светското првенство.

Како и што беа најавите Македонија во квалификациите за СП во Катар ќе игра во поранг четвриот барабан. Во нашиот шешир се наоѓаат уште: Босна и Херцеговина, Словенија, Црна Гора, Алабанија и Бугарија.

Сите шешири изгледаат вака:

ШЕШИР 1: Белгија, Франција, Англија, Португалија, Шпанија, Италија, Данска, Хрватска, Германија, Холандија

ШЕШИР 2: Швајцарија, Полска, Шведска, Велс, Австрија, Украина, Турција, Србија, Словачка, Романија

ШЕШИР 3: Русија, Република Ирска, Норвешка, Унгарија, Чешка, Шкотска, Исланд, Северна Ирска, Финска, Грција

ШЕШИР 5: Ерменија, Кипар, Фарски Острови, Азербејџан, Естонија, Косово, Казахстан, Литванија, Летонија, Андора

ШЕШИР 6: Молдавија, Малта, Лихтенхштајн, Гибралтар, Сан Марино

Ждрепката ќе потсетиме е закажана за 7. декември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Добри вести за Ливерпул пред мечот со Тотенхем

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп конечно може да се пофали со добри вести пред утрешното…