Дома Фудбал Италија Oфицијално: Ериксен не може да продолжи да игра во Италија

Oфицијално: Ериксен не може да продолжи да игра во Италија

Кристијан Ериксен како што стојат работите нема да може да игра фудбал во Италија.

После настанот кој се случи на Европското првенство на Ериксен му беше вграден дефибрилатор и според правилата во Италија Ериксен не може да игра професионален фудбал. Денес тоа и официјално беше потврдено со финансискиот извештај кој го објави Интер.

Бидејќи Ериксен срцевиот удар го доби во настап на УЕФА на Интер ќе му следува и одредена сума како оштета.

Кога е кариерата на Ериксен во прашање тој ќе мора да продолжи во друга земја, останува да видиме какви понуди ќе добие и каква ќе биде неговата одлука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лоши вести од Англија: Стадионите повторно можат да бидат затворени!

Ни пристигнуваат лоши најави од Островот. Според последните информации клубовите од Премие…