Дома Македонски спорт Мак фудбал Oдредени паровите за 1/8 финалето во футсал купот на Македонија

Oдредени паровите за 1/8 финалето во футсал купот на Македонија

Во „Куќа на фудбалот“ денеска беа извлечени осминафиналните парови од Купот на Македонија.

На ждребот кој беше пренесуван во живо на ТВ платформата на ФФМ, tv.ffm.mk, беа одредени паровите за натпреварите кои ќе се одиграат на 6. и 7. февруари. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ѓоре Јовановски си замина од Беласица после само три натпревари

Искусниот македонски стратег Ѓоре Јовановски после само три кола си замина од клупата на Б…