Дома Македонски спорт Oдбојкарите ќе бидат наградени со премија од 20.000 евра

Oдбојкарите ќе бидат наградени со премија од 20.000 евра

После пласманот на Европското првенство кое ќе се игра во летото кое следи одбојкарите на Македонија ќе добијат премија од 20.000 евра.

Веста за премијата ја потврди првиот човек на Одобојкарската федерација на Македонија. Оваа одлука беше донесена уште пред да се одигра турнирот во Скопје.

„Среќен сум што оваа генерација која ја имаме денес ја следиме десетина година како расте. Успесите се доказ дека правилно сме ги поставувале целите“, изјави претседателот, Петар Јовановски.

Ќе потсетиме Македонија од турнирот во Скопје обезбеди пласман на Европското првенство заедно со репрезентацијата на Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лазаров: Сакам модерна репрезентација, имаме план!

Новиот селектор на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров ги кажа неговите…