Дома Фудбал Лига на шампиони Oва е топката со која ќе се игра финалето во Лигата на шампионите (ФОТО)

Oва е топката со која ќе се игра финалето во Лигата на шампионите (ФОТО)

Произведувачот на спортска опрема „Адидас“ денес ја претстави топката со која ќе се игра финалето во Лигата на шампионите оваа сезона.

„Адидас“ веќе години наназад ги произведува топките за најелитното фудбалско натпреварување во Европа. Сега објавен изгледот на топката за овогодинешното финале.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…