Дома Останати Тенис Oва би било спектакл: Тениски класик на „Бернабеу“!?

Oва би било спектакл: Тениски класик на „Бернабеу“!?

0

Првиот човек на Реал Мадрид добил една идеја која мора да се признае дека спектакуларно – тениски меч Роџер Федерер – Рафаел Надал на „Бернабеу“!

Шпанските медиуми пишуваат дека Перез веќе ја соопштил желбатан а своите соработници за тениски меч кој би се одиграл пред 81.044 гледачи. Тоа воедно би бил и најголеданиот меч во историјата на „белиот спорт“.

Наводно на Надал веќе идејата му била соопштена и тој без никаков проблем се согласил. Додека за тоа дали Федерер би сакал нема информации, меѓутоа ако се биде решено и дојде до тоа не се очекува Швајцарецот да прави проблеми.

Не е јасно и засега нема информации кога би се одиграл ваквиот меч затоа што наскоро ќе започне реновирањето на „Бернабеу“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Барса се согласи: Ракитиќ се сели во големиот ривал на Каталонците

Иднината на Иван Ракитиќ сигурно ќе биде „жешка“ тема во зимскиот преоден рок. Хрватскиот …