Дома Фудбал Англија Oбјавена топката со која ќе се игра новата сезона во Премиер лигата (ФОТО)

Oбјавена топката со која ќе се игра новата сезона во Премиер лигата (ФОТО)

Сезоната во Премиер лигата после прекинот се ближи кон крајот, шампионот за оваа е веќе решен, Ливерпул ја освои титулата после 30 години, а течат и подготовките за наредната.

Веќе е објавена и топката која ќе се користи во новата сезона од најсилната наглиска конкуренција.

Оваа топка има за 30% поголема аеродинамичност од сите претходни топки во Премиер лигата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сане пристигна на лекарски прегледи!

Повеќе нема дилеми Лерој Сане заминува од Сити после четири години. Сане на „Етихад“ прист…