Дома Фудбал Англија Mурињо после поразот од Вест Хем порача дека нема друг тренер како него во светот

Mурињо после поразот од Вест Хем порача дека нема друг тренер како него во светот

Скоро и ништо од Жозе Мурињо да не може да не изненади.

Тотенхем вчера претрпе пораз од Вест Хем, а после тој натпревар Мурињо порача дека тој е најдобриот тренер во светот.

На табелата Тотенхем е деветти, а Мурињо со уште една типична прес-конференција го привлече вниманието.

„Некогаш резултатите зависат од многу ситуации. Јас не гледам дека некој друг ги има методите кои ги имам јас. Кога тимот се бори до последната секунда нема криза. Можам да кажам дека станува збор само за лоши резултати“, изјави Мурињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…