Дома Фудбал Останато Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која се случила пред натпреварот.

Имено голманите на Тотенхем забележиле дека едниот гол е помал, па побарале промена на головите.

“Пред натпреварот голманите ми се пожалија дека еднито гол е помал. Навистина така изгледаше па отидов да проверам Долго време сум во дудбалот и знам како тоа изгледа. Додека се загревавме побарав од делегатот да ги промени, затоа што заклучивме дека едниот гол е помал за пет санитметри“, изјави Мурињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тухел пред отказ, ПСЖ испрати понуда до Алегри

Поранешниот тренер на Милан и Јувентус, Масимилиано Алегри после една година одмор е спрем…