Дома Македонски спорт Mилевски: Црвениот картон беше престрог

Mилевски: Црвениот картон беше престрог

Maкедонската фудбалска репрезентација денес беше поразена од Бугарија (0:1) во последниот натпревар од Лигата на Нации.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Еден од клучните моменти на натпреварот се случи во 14. минута кога Тодор Тодороски заработи директен црвен картон, според Милевски тој црвен картон бил престрого доделен.

После натпревар секогаш има друго решение. Според мене денес заслуживме најмалку бод, па така од моја гледна точка мислам дека тоа беше во ред. Црвениот картон според мене беше престрого доделен, имаше и прво допир со топка.

Милевски смета дека сепак има што да каже оваа генерација.

„Сепак верувам дека сме на добар пат кога се ќе се погледне. И покрај натпреварувачката форма и минутажата која ја имаат во клубовите. Според мене одигравме одлично против Грузија, а бевме добри и денес. Се наоѓаме во период на транзиција, овие играчи имаат потенцијал да помогнат во евроквалификациите кои следуваат за ЕП 2024.

Создаваме многу шанси и во овие и во јунските натпревари. Недостасува реализацијатаз навистина не знам како реализацијата ние од оваа страна бинја подобриле. Момците играат добро во своите клубови и постигнуваат голови, па треба да им дадеме критика“, изјави селекторот.

Македонија Лигата на Нации ја заврши како третопласирана со седум освоени бодови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…