Дома Трансфер зона Mбапе не сака да игра во Англија – кажа и зошто!

Mбапе не сака да игра во Англија – кажа и зошто!

Aко не се случи некаков голем пресврт Килијан Мбапе на крајот од сезоната ќе го напушти Пари Сен Жермен, а негова наредна дестинација според најавите треба да биде Реал Мадрид. Сега францускиот голгетер се најде во една интересна ситуација.

Имено, на социјалните мрежи се појави видео во кое еден навивач го прашува Мбапе дали би можел да се пресели во Арсенал.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во прв момент Мбапе се насмеа, но навивачот беше упорен па му кажа дека таму добро би се грижеле за него.

„Не, не, нема шанси“, одговори Мбаше.

На крајот навивачот го праша и зошто не сака да потпише за Арсенал.

„Па, премногу е ладно таму“, изјави францускиот напаѓач.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона го продава Рафиња, ја одреди и цената

Бразилскиот репрезентативец, Рафиња на лето може да ја напушти Барселона, пренесуваат…