Дома Фудбал Koшмар за Реал Мадрид: Заврши годината за Винисиус!

Koшмар за Реал Мадрид: Заврши годината за Винисиус!

Од почетокот на сезоната Реал Мадрид има проблеми со повредите на стандардните првотимци, а кошмарната ситуација за Карло Анчелоти се искомплицира со повредата на Винисиус Жуниор во настапот за Колумбија против Бразил.

Напаѓачот по натпреварот изјави дека повредата не изгледала наивно за сега лекарскиот тим на „кралевите“ да потврди дека ќе мора да паузира околу две недели.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Лекарските прегледи покажаа напукнување на бицепсот на левата нога при што е зафатена и тетивата. Тој ќе мора да отсуствува два месеци од тренажниот процес и натпреварите на Реал“, објави клубот од Мадрид.

Од почетокот на оваа репрезентативна пауза се повреди и Камвинга, пауза е препорчаана и за Чуамени, а од стартот на сезоната потешки повреди заработија Куртоа и Милитао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…