Дома Македонски спорт Мак ракомет Eурофарм Пелистер се засили со хрватски „џин“!

Eурофарм Пелистер се засили со хрватски „џин“!

РК Еурофарм Пелистер ја информираше јавноста дека потпиша двегодишен договор со хрватскиот кружен напаѓач, Кајо Цикатиќ.

Овој 24-годишен кружен напаѓач, висок 197 сантиметри и тежок 107 килограми, доаѓа од хрватскиот прволигаш Горица.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Цикатиќ е роден во Дубровник, беше дел од Загреб и хрватските младински категории, а сега првпат ќе игра надвор од хрватските граници.

Неговото претставување е предвидено на крајот на јули во Битола, со почетокот на подготвките за сезоната 2024/25.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ново засилување за Вардар: Пристигна португалски голман!

Во новата сезона на голот на Вардар како засилување доаѓа искусниот Мигел Еспиња Фереира (…