Дома Видео Eве зошто стадионите во Катар се повеќе полни од почетокот – се пуштаат навивачи без влезници 🎥

Eве зошто стадионите во Катар се повеќе полни од почетокот – се пуштаат навивачи без влезници 🎥

Сведоци сме дека на почетокот од Светското првенство стадионот во Катар беа половично исполнети, но подоцна како што одминуваше Мундијалот беше забележително дека има повеќе публика.

Ситуацијата можеби ја објаснува видеото кое го објави „Ла Медија Инглеза“. Тие направија прилог на кој може да се види дека како навивачите се пуштаат на трибините без да имаат влезница.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Станува збор за Светско првенство, па така ФИФА и Катар не сакаат стадионите да зјаат полу-празни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…