Дома Трансфер зона Aтхе Мазари го засили Работнички

Aтхе Мазари го засили Работнички


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Крилниот напаѓач Атхе Мазари е нов фудбалер на Работнички. Тој потпиша двегодишен договор со нашиот клуб и му се приклучува на тимот на Милан Илиевски.

Мазари доаѓа од редовите на Победа и треба да ја засили конкуренцијата во офанзивниот дел од составот.

Офанзивецот во првиот дел од сезоната одигра 16 натпревари во дресот на Победа и постигна четири гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Апсолутни победници на преодниот рок: Челзи потроши над 300 милиони фунти!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Соственикот на Челзи Тод Боели одлучи да го …