Дома Фудбал Репрезентации Aсистенцијата на Барела против Македонија избрана за потег на денот 🎥

Aсистенцијата на Барела против Македонија избрана за потег на денот 🎥

Фудбалската репрезентација на Македонија вчера претрпе нов пораз во квалификациите за Европското првенство и тоа на гостински терен против Украина со 2:5.

Италијанците беа посебно импресивни во првото полувреме кога постигнаа три гола. Во тој период асистенција запиша Николо Барел при првиот гол на Федерико Киеза.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


До крајот на натпреварот Киеза постигна уште еден гол, а погодуваа уште и Распадори, Дармијан и Ел Шарави. Два гола за Македонија постигна Јани Атанасов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…